Aktualność: Uroczysta konferencja w Szczecinie 12.05.2017r.

Obchody Dnia Doradcy Podatkowego, które odbyły się 12 maja w Hotelu Park w Szczecinie nawiązywały do 20-lecia zawodu oraz 15-lecia istnienia Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Tematem konferencji były „Zmiany ustrojowe w Krajowej Administracji Skarbowej, rola podatnika i pełnomocnika w nowych realiach”.

Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej - Zastępcy Dyrektora IAS w Szczecinie- Monika Getka i Robert Hołubasz oraz Beata Demczuk - Zastępca Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego - przedstawili aktualną strukturę i zadania administracji fiskalnej. Następnie dr Kalina Kunowska wygłosiła wykład „Miejsce doradcy podatkowego w nowym modelu funkcjonowania polskiej administracji skarbowej”.

Konferencję uświetniły okolicznościowe wystąpienia gości: prof. Jadwigi Glumińskiej-Pawlic, przewodniczącej KRDP, sędzi Anny Sokołowskiej z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, prof. Jolanty Iwin-Garzyńskiej z Katedry Finansów Przedsiębiorstwa i Podatków Uniwersytetu Szczecińskiego.

Stanisław Lipiński -Skarbnik Miasta Szczecin- odczytał list od Prezydenta Miasta, Piotra Krzystka, który pogratulował doradcom podatkowym oraz samorządowi dotychczasowej działalności i osiągnięć i zwrócił uwagę, że „zarówno przedsiębiorcom reprezentowanym przez doradców podatkowych jak i urzędnikom organów podatkowych zależy na doskonałej współpracy, która oparta o ściśle wyznaczone normy prawne daje efekty w postaci sprawnie i bezkonfliktowo wydanych decyzji”.

W wydarzeniu wzięli udział również laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zdjęciu przewodnicząca zarządu ZOKIDP ze zdobywcami 1, 2 i 6 miejsca w Polsce- młodzieżą z Gryfic i Goleniowa.
                 

          

 

Patronat medialnyDATA PUBLIKACJI: 2017-05-16 + pozostałe aktualności
podatki vat A A A podatki vat Wydrukuj Stronę
»Na górę »Strona główna »Drukuj
Zachodniopomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych
70-475 Szczecin,
Al. Wojska Polskiego 42/9
Strona Krajpwej Izby Doradców Podatkowych
tel. 91 485 13 16 - 18
fax 91 433 70 46
© Krajowa Izba Doradców Podatkowych :: KIDP, KRDP, Ustawy, Prawo, Podatki, Doradcy podatkowi, Kontakt, Ogłoszenia, Izba, KRDP, Pliki
Projekt i wykonanie BerMar multimedia